Psychiatra dziecięcy? Czym zajmuje się psychiatra dla dzieci?

Psychiatria dziecięca to szeroka dziedzina wymagająca solidnego
przygotowania i pasji!

Psychiatra dziecięcy Łódź. Czym się zajmuja psychiatra dla dzieci?

Psychiatra dla dzieci zajmuje się diagnozą i leczeniem wszystkich zaburzeń psychicznych u dzieci i młodzieży, ale także u młodych dorosłych. Nie istnieje zaburzenie psychiczne u dorosłych, które nie występuje u dzieci. Dlatego psychiatra dziecięcy może również z powodzeniem leczyć jako psychiatra dorosłych. 

Psychiatria dziecięca obejmuje wiele powszechnie występujących zaburzeń jak ADHD, zespół hiperkinetyczny, autyzm, zespół Aspergera, lęki, nerwice, depresja, upośledzenie umysłowe, zaburzenia emocjonalne, moczenie nocne, tiki, natręctwa, zaburzenie funkcjonowania społecznego w dzieciństwie, zaburzenie opozycyjno-buntownicze czy zaburzenia zachowania. 

Psychiatra dziecięcy ma za zadanie postawić diagnozę oraz ustalić plan leczenia dla małego Pacjenta opierając się na zasadzie skuteczności i bezpieczeństwa. Psychiatra dziecięcy obejmuje opieką całą rodzinę udzielając wskazówek, co do postępowania w różnych, często kryzysowych sytuacjach. 

Psychiatra dla dzieci zajmuje się również wieloma mniej rozpowszechnionymi zaburzeniami i chorobami psychicznymi jak np.  zanieczyszczanie się kałem, zespół łamliwego chromosomu X, zespół Retta, dziecięce zaburzenie dezintegracyjne, dysfazja recepcyjna, zaburzenia wynikające z mutacji genetycznych oraz wielu innych. 

Wizyta u dobrego psychiatry dziecięcego pomaga rozwiać wątpliwości dotyczące przyszłości  dziecka oraz ustalić strategię na kolejne lata rozwoju dziecka. W związku z wagą podjętych decyzji najczęściej konieczna jest więcej niż jedna wizyta diagnostyczna. 

Psychiatria dziecięca istotnie różni się od psychiatrii dorosłych od metody prowadzenia diagnozy po dawki stosowanych leków począwszy. Psychiatra dziecięcy musi posiadać doświadczenie w pracy z dziećmi z wieloma różnymi zaburzeniami psychicznymi wieku rozwojowego. Psychiatria dziecięca to osobna specjalizacja lekarska, która trwa 5 lat, czyli równie długo jak specjalizacja z psychiatrii. Dlatego warto, aby opiekujący się Twoją rodziną lekarz był to dobry psychiatra dla dzieci z doświadczeniem klinicznym!

Zobacz na facebooku

Google+