Psychiatra dziecięcy - izolacja nasiliła przemoc domową. Jak pomóc?

Życie się zmieniło, izolacja w domu, obostrzenia, medycyna online! W tych trudnych czasach najważniejsza pozostaje rodzina i zdrowie! I tego Państwu życzymy oraz jak najszybszego powrotu do dalszej codzienności...
Psychiatria dziecięca to także problemy rodzinne, przemoc i wiele innych, często najtrudniejszych sytuacji życiowych. Obecna izolacja spowodowała zamknięcie w domach nie tylko osób, które na co dzień nie mają czasu się zatrzymać i poświęcić czasu rodzinie. Jako psychiatra dziecięcy zdaję sobie sprawę, że "zamknięto" w domach osoby,  które dojdą do wniosku, że już nie potrafią razem spędzać czasu, ale także ofiary przemocy domowej z ich oprawcami. Psychiatra dziecięcy online to duża dogodność, ale także utrudnienie w niesieniu pomocy ofiarom przemocy domowej.

Rok 2019 był rekordowy w liczbie samobójstw dzieci i młodzieży, izolacja znacznie zwiększyła liczbę połączeń z  Telefonem Zaufania dla dzieci i młodzieży (116 111). "Tych połączeń są tysiące", mówią przedstawiciele tej organizacji!  Tylko w marcu konsultanci Telefonu Zaufania odebrali 5239 telefonów i 1145 wiadomości. 76 razy interweniowano w skrajnie niebezpiecznych przypadkach zagrożenia zdrowia i życia. To są dane tylko jednej organizacji. Wzrost przemocy domowej zarejestrowano na całym świecie. W Hiszpanii np. odnotowano wzrost liczby zgłoszeń o 30%. Polskich danych dotychczas nie publikowano.
Jako psychiatra dziecięcy z doświadczeniem w trudnych sprawach apeluję, aby REAGOWAĆ NA SYGNAŁY PRZEMOCY DOMOWEJ! Izolacja nie zwalnia nikogo z przestrzegania prawa, a tym bardziej nie daje przyzwolenia na stosowanie przemocyNie bądź obojętny!
Psychiatra dziecięcy ONLINE i psycholog dziecięcy ONLINE w MEDICO pozostają do Państwa
dyspozycji! Jeśli jesteś w potrzebie dzwoń! Pomożemy! Doradzimy!
Podajemy kontakt do telefonów pomocy! Psycholog dziecięcy i psychiatra dziecięcy są dostępni.

Do zobaczenia online i jak oby najszybciej twarzą w twarz!
Życzymy szybkiego powrotu do dawnej codzienności!

Polub nas na facebook'u i g+

telefony zaufaniajpg