Psychiatra dziecięcy w Łodzi. Zapoznaj się ze mną.. Psychiatria dziecięca to moja pasja!

Specjalista Psychiatrii Dzieci i Młodzieży - dr n. med. Arkadiusz Jasek

Psychiatria dziecięca w moim życiu!

Specjalista Psychiatrii Dzieci i Młodzieży w Łodzi oraz Wykładowca Psychiatrii na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi. Dr n.med. Arkadiusz Jasek
Jako psychiatra dziecięcy i psychiatra w Łodzi zajmuję się diagnostyką i leczeniem dzieci i młodzieży oraz młodych dorosłych. Oferuję pomoc każdemu pacjentowi potrzebującemu wsparcia niezależnie od rodzaju zaburzenia psychicznego i wieku. Doświadczenie, które nabyłem jako psychiatra dziecięcy i młodzieżowy, ale także jako lekarz rodzinny pozwala mi na kompleksowe spojrzenie na pacjenta. Zajmuję się leczeniem wszystkich zaburzeń psychicznych wieku dziecięcego i pomimo, że szczególną pozycję w mojej codziennej pracy zajmuje diagnoza autyzmu i diagnoza zespołu Aspergera oraz diagnoza ADHD, jako psychiatra dziecięcy pomagam wszystkim małym pacjentom i ich rodzinom niezależnie od problemu. Zaufanie i poprawna relacja z pacjentem i jego rodziną to baza, na której psychiatra dziecięcy tworzy plan terapeutyczny, dlatego szczególną uwagę poświęcam komfortowi Pacjenta w terapii.
Specjalizację z psychiatrii ukończyłem w Klinice Psychiatrii Młodzieżowej Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Po uzyskaniu stopnia dr n. med. pracuję na UM w Łodzi prowadząc zajęcia dydaktyczne dla studentów III, IV i VI roku wydziału lekarskiego i lekarskiego anglojęzycznego. Jako psychiatra współpracowałem z poradniami zdrowia psychicznego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi i szpitalu im. Babińskiego oraz Centrum Zdrowia Psychicznego. Współpracuję z poradniami psychologiczno-pedagogicznymi w Skierniewicach, Rawie Mazowieckiej. Ponadto jako psychiatra dziecięcy udzielam porad lekarskich podopiecznym Fundacji Ami, oferującej pomoc dzieciom z deficytami rozwojowymi, autyzmem, zespołem Aspergera, ADHD, niepełnosprawnością i wielu innych.

Działam społecznie w formie non-profit od lat młodzieńczych. Brałem udział w organizacji wielu akcji dobroczynnych jeszcze przed rozpoczęciem studiów. Czwarty rok medycyny odbyłem na Uniwersytecie Medycznym w Valladolid w Hiszpanii w ramach programu Erasmus. Pomogło mi to poszerzyć horyzonty myślenia i doskonalić sposoby komunikacji z ludźmi niezależnie od ich pochodzenia. W latach 2008-2013 miałem zaszczyt reprezentować społeczność największego w Polsce uniwersytetu medycznego jako Przewodniczący Rady Samorządu Doktorantów Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Praca z ludźmi wykraczająca poza leczenie dała mi ponownie możliwość rozwoju umiejętności komunikacji.

Pomoc dzieciom to dla mnie niekończąca się pasja. Stąd czerpię siłę i inspirację do działania jako psychiatra i psychiatra dziecięcy...

Psychiatra Dziecięcy i Młodzieżowy dr Katarzyna Pałka-Szafraniec

Psychiatra dziecięcy pracujący na co dzień w Klinice Psychiatrii Młodzieżowej Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. 

Specjalizuje się w diagnostyce i leczeniu wszystkich zaburzeń psychicznych u dzieci i młodzieży w tym zaburzeń emocjonalnych, nastroju i zachowania, ADHD, anoreksji i wielu innych. Ponadto zajmuje się specjalistyczną diagnozą płodowego zespołu alkoholowego(diagnoza FAS). Współpracuje z zespołem specjalistów Doświadczenie zdobywała w Uniwersytecie Medycznym w Łodzi, a następnie w Klinice Psychiatrii Młodzieżowej  tego Uniwersytetu, gdzie nadal pracuje. Swój kontakt z młodym Pacjentem i jego rodziną opiera na trosce, zaufaniu i partnerstwie. Nie tylko diagnozuje i leczy, ale jako psychiatra dziecięcy dba o pełne zrozumienie problemu przez Pacjenta i jego rodzinę.

Psychiatra Dziecięcy i Młodzieżowy dr Rafał Szmajda

Psychiatra dziecięcy (specjalista) i doktorant z Kliniki Psychiatrii Młodzieżowej Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Tam zdobył gruntowne przygotowanie do pracy z dziećmi zaburzeniami emocjonalnymi, lękowymi, ADHD, zaburzeń odżywiania i wielu innych. Jako psychiatra dziecięcy był członkiem zespołu terapeutycznego w Poradni Zdrowia Psychicznego dla Dzieci SPZOZ im. Babińskiego w Łodzi.
Dzięki swojemu doświadczeniu i wiedzy prowadzi diagnozę i terapię dzieci w każdym wieku, często wdrażając elementy psychoterapii behawioralno-poznawczej, która jest najskuteczniejszą formą psychoterapii dzieci. Dr Rafał Szmajda to psychiatra dziecięcy z ogromnym sercem dla Pacjenta i jego rodziny, który przykłada szczególną wagę do ogólnego stanu zdrowia. Dlatego zleca dodatkowe badania wykazując się szczególną wnikliwością i skutecznością leczenia. Psychiatra dziecięcy wie, że jego praca to znacznie więcej niż rozmowa. To zaufanie oraz wiedza i doświadczenie pozwalają na bezpieczne i skuteczne prowadzenie terapii.

Psycholog Dziecięcy i Młodzieżowy mgr. Marcel Fercho

Psycholog dziecięcy z ogromnym doświadczeniem w pracy z dziećmi z całościowymi zaburzeniami rozwojowymi (autyzm, zespół Aspergera) i młodzieżą, w tym "trudną". Psycholog dziecięcy Marcel Fercho zdobywał doświadczenie w Uniwersytecie Łódzkim na wydziale psychologii oraz licznych placówkach terapeutycznych dla dzieci. Jako psycholog dziecięcy pracował w domach dziecka, fundacji Jaś i Małgosia, oraz przedszkolach integracyjnych. Zaraża optymizmem i atmosferą zaufania. Zdobyte doświadczenie jako psycholog dziecięcy przekłada na sukces w pracy z najmłodszymi pacjentami. Psycholog dziecięcy to przewodnik w terapii i poznaniu problemów dziecka, dlatego najważniejsze jest doświadczenie. W MEDICO nie ma osób z przypadku, dlatego psycholog dziecięcy Marcel Fercho jest idealnym dopełnieniem naszego zespołu specjalistów psychologów i psychiatrów.

Psycholog Dziecięcy i Młodzieżowy mgr. Martyna Wiśniewska

Psycholog dziecięcy pracująca na co dzień w Klinice Psychiatrii Młodzieżowej Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Psycholog dziecięcy mgr Martyna Wiśniewska to psycholog z doświadczeniem klinicznym nabytym w Oddziale Psychiatrii Młodzieżowej Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Dzięki swojemu doświadczeniu prowadzi wielokierunkową psychoterapię zaburzeń lękowych, depresyjnych, psychotycznych, anoreksji, bulimii, zaburzeń zachowania i uzależnień. Doświadczenie nabyte w Klinice pozwala na prowadzenie skutecznej psychoterapii dzieci i młodzieży. Nasz psycholog dziecięcy zawsze na pierwszym miejscu stawia kontakt z Pacjentem, jego rodziną i ich wspólne dobro! Zrozumienie, zaufanie i partnerska atmosfera to podstawy pracy z rodziną dziecka, którą konsultuje psycholog dziecięcy. Pamiętaj, że psycholog dziecięcy to nie ten, który jedynie zgodzi się prowadzić psychoterapię u dzieci, ale ten, który pracuje z nimi na co dzień! 
Zobacz czym zajmuje się psycholog dziecięcy!