Psychiatria Dziecięca To Nasza Podstawowa Działalność Od Lat!

Psychiatria dziecięca to podstawa naszej działalności. To nasza pasja, którą realizujemy od lat pomagając małym pacjentom i ich rodzinom.
Psychiatra dziecięcy to nie tylko lekarz specjalista, ale także terapeuta, który pomoże przywrócić spokój w rodzinie! Nie ma większego szczęścia dla rodzica niż zdrowe i szczęśliwe dziecko, a my mamy ogromne szczęście przywracając uśmiech na twarzach naszych Pacjentów i ich rodzin!
Psychiatra dziecięcy w MEDICO to właściwy wybór, jeśli u dziecka występują zaburzenia emocjonalne lub zachowania. Nie tylko smutek, płacz, ale również wybuchy gniewu mogą być objawem niestabilności stanu psychicznego dziecka, co zagraża nieprawidłowym rozwojem dziecka i jego charakteru, a w konsekwencji w życiu dorosłym osobowości. Dlatego o prawidłowy rozwój dziecka należy dbać już od najwcześniejszych lat. Psychiatra dziecięcy to taki sam specjalista jak kardiolog czy chirurg.

Nie wiesz czy już czas na wizytę u psychiatry dziecięcego?
Jeśli zachowanie lub reakcje emocjonalne twojego dziecka budzą twój niepokój to pora na konsultację u psychiatry dziecięcego lub psychologa dziecięcego. Zwlekanie nie przynosi korzyści. Trafna diagnoza to najważniejszy element w terapii. Nie obrażaj się gdy bliskie osoby lub np. opiekunowie z przedszkola czy nauczyciele sugerują konieczność takiej konsultacji. Nikt się nie obraża gdy nauczyciel W-f'u sugeruje konsultację u kardiologa, bo dziecko blednie podczas wysiłku fizycznego. Psychiatra dziecięcy współpracuje z rodziną, ale każda sugestia od osób mających kontakt z dzieckiem jest ważna.
Psychiatra dziecięcy w MEDICO!
Nasz zespół tworzą psychiatrzy dziecięcy i psycholog dziecięcy z doświadczeniem klinicznym, pracownicy Kliniki Psychiatrii Młodzieżowej Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, którzy na co dzień zajmują się diagnozą i leczeniem dzieci i młodzieży z rozmaitymi problemami zdrowotnymi jak depresja, lęk, zaburzenia zachowania, ADHD, diagnoza autyzmu i zespołu Aspergera, tiki i wiele innych. Ponadto zajmujemy się szkoleniem studentów, których z maksymalnym zaangażowaniem przygotowujemy do zawodu lekarza. Zarówno leczenie jak i dydaktyka to duża odpowiedzialność, w której pomaga nam pasja do psychiatrii dziecięcej.

MEDICO to poradnia dla całej rodziny dlatego oferujemy też opiekę psychiatryczną dla rodziców naszych Pacjentów, ale z pomocy naszego psychiatry może skorzystać każdy dorosły, który wymaga wsparcia w trudnej sytuacji życiowej. Dbając o siebie dbasz o swoich bliskich. Pisaliśmy o tym tutaj.